Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony

Ciekawostki

Ambasador marki

ambasador marki

Skarby Serowara mają swojego kulinarnego ambasadora

 

Sery długodojrzewające to najlepszy sposób na wykorzystanie wszystkich walorów mleka i jego wartości odżywczych. Dodawane do niego wyselekcjonowane szczepy serowarskie, dobierane są z ogromną dokładnością. Wszystko odbywa się pod okiem doświadczonego serowara, a na szczególną uwagę zasługuje ręczna pielęgnacja oraz czas dojrzewania trwający nawet kilka miesięcy. Takie są właśnie Skarby Serowara powstające w Radzyniu Podlaskim. Marka od lat zajmuje się produkcją trzech unikatowych serów: Szafir, Rubin i Bursztyn.


Z doświadczeń radzyńskiej mleczarni wynika, że sery długodojrzewające doskonale sprawdzają się w kulinarnych przygodach. Są idealne do makaronów, sałatek i jako zimna przystawka. Dobrze sprawdzają się w sosach, zupach, dipach czy w daniach zapiekanych. Bursztyn, Rubin i Szafir to również idalny składnik deski seów, która coraz częsciej pojawia się na różnego rodzaju przyhęciach czy spotkaniach biznesowych. Twórcy radzyńskich serów są przekonani, że Skarby Serowara to kwintesencja samku, co potwierdzają przede wszystkim opinie zadowolonych konsumentów.
Marka Skarby Serowara chce zachęcać szefów kuchni do wprowadzania serów długodojrzewajachcych do kart dań najlepszych restauracji.
- To wyjątkowe produkty, które nadają wykwintny smak każdej potrawie – podkreśla . Jarosław Walczyk należacy do grona najlepszych mistrzów kulinarnych w kraju oraz ambasador marki Skarby Serowara.
Gotuje on według własnych przepisów, tworzy receptury dla przemysłu spożywczego, udziela konsultacji przy otwieraniu hoteli i restauracji, planuje zaplecza kuchenne. Zajmuje się kompleksowym wprowadzaniem produktów na rynek. Właściwą karierę rozpoczął na morzu, pracując na statkach pasażerskich pod międzynarodowymi banderami. Po zejściu na ląd, pracował w prestiżowych hotelach, jako dyrektor gastronomii i dyrektor hotelu. Dziś swoim nazwiskiem firmuje karty menu w wielu lokalach.

Swoją wiedzą dzieli się w autorskich felietonach na łamach prasy branżowej.

Jest współzałożycielem i fundatorem prestiżowej Fundacji Klubu Szefów Kuchni, gdzie pełni funkcję Prezesa fundacji.

Zasiada w jury znanych konkursów kulinarnych, bierze czynny udział w rozwijaniu świadomości i wiedzy o branży. Jest również Head Chef Akademii Bocuse d’Or Poland oraz laureatem licznych nagród kulinarnych. Pracował w restauracji Strefa, gdzie otrzymał rekomendacje - dwa symbole sztućców Michelin Guide – Main Cities of Europe 2016. 

- Zauważamy, że kulinarne gusta Polaków zmieniają się – mówi Emilia Pożarowszczyk – Kierownik Działu Marketingu i PR SM Spomlek w Radzyniu Podlaskim. Poszukują oni nowych, często wyszukanych i nieodkrytych dotąd smaków. Nasze sery mogą doskonale wkomponować się w te potrzeby, dlatego chcielibyśmy zachęcić szefów kuchni do wprowadzenia Skarbów Serowara

do kart dań – dodaje.

 

Skarby Serowara to arystokracja wśród serów, a ich smak zaspakaja nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Znajdź nas na:
Facebook Instagram YouTube