Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony

Producent


Spomlek – POLSKA MLECZARNIA od 1909 roku

 

Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek z Radzynia Podlaskiego jest jednym z największych polskich producentów sera żółtego.

Mleczarnia znana jest przede wszystkim, jako producent specjalizujący się w wytwarzaniu serów szlachetnych, wprowadzający na polski rynek nowe gatunki.

Jako pierwsza w Polsce zaoferowała ser z oczkami (Radamer) oraz ser długodojrzewający (Bursztyn). Oprócz kilku gatunków serów żółtych, produkuje m.in. artykuły proszkowane (WPC 80, permeat, izolat białek serwatkowych), masło. Są one wytwarzane w czterech lokalizacjach: w głównym zakładzie produkcyjnym w Radzyniu Podlaskim
oraz w oddziałach w Parczewie, Chojnicach i Młynarach (okolice Elbląga).

Portfolio mleczarni Spomlek wyróżnia się serami premium - Skarby Serowara. Należą do gatunków serów długodojrzewających, które stanowią prawdziwą serową arystokrację. Wytwarzane są tradycyjnymi metodami, ich smak zawdzięczamy mleku najlepszej jakości, pochodzącemu z wyselekcjonowanych gospodarstw, nowoczesnej technologii, doświadczeniu i recepturze wypracowanej przez serowarów z Radzynia Podlaskiego.


To wszystko sprawia, że Bursztyn, Rubin i Szafir są markami polskich serów długodojrzewających cenionymi przez smakoszy, recenzentów kulinarnych i branżę serowarską. Oferta serów ręcznie pielęgnowanych i wiele miesięcy dojrzewających, dedykowana jest dla konsumentów oczekujących od sera czegoś więcej niż zaspokojenia głodu.

Spomlek to ponad 100 lat tradycji spółdzielczości na ziemiach Podlasia. Obecnie należy do ponad 1700 udziałowców, wśród których 1300 osób to rolnicy indywidualni - dostawcy, a ponad 400 to pracownicy spółdzielni.

Zatrudnienie w zakładach wynosi ponad 700 osób. Niezmiennym priorytetem Spółdzielczej Mleczarni Spomlek jest dostarczanie smacznych i zdrowych produktów z mleka.
Firma łączy tradycję z nowoczesną technologią. Sprawdzone receptury doświadczonej kadry ze świeżym spojrzeniem młodych pracowników. Dbałość o najwyższą jakość jest niepodważalną zasadą pracy.

 

Znajdź nas na:
Facebook Instagram YouTube